Stadsserien 2018 Kaupunkisarja
5.4.2018 21:51 Uutisointi / Jeppis FBC

Stadsserien 2018 Kaupunkisarja

Jeppis fbc ordnar Stadsserien i innebandy efter en paus på 4 år!
Matcherna spelas på kvällar i april-maj månad
12 lag är med i årets turnering.


Jeppis FBC järjestää salibandyn kaupunkisarjan neljän vuoden tauon jälkeen. Ottelut pelataan iltaisin Huhti- ja toukokuussa. 12 joukkuetta ovat mukana tämän vuoden turnauksessa.

Grupp A / Ryhmä A

JoukkueOtteluVTHTMPMMEP
Reinot&Ainot65103082211
Sticklift65012972210
Reds6402287218
Sekamehu61231415-14
Stallions6114624-183
Ekeri6006349-460

Grupp B / Ryhmä B

JoukkeOtteluVTHTMPMMEP
Susi65011881010
Sundströms65012752210
Sbs Redbulls63212111108
Beefeaters62132426-25
Gsv61141120-93
Ostp6006536-310


Här hela spelprogrammet:

Tässä koko peliohjelma:

Onsdag/Keskiviikko 4.4

kl.18.00 Sekamehu-Reinot&Ainot 2-3
kl.18.30 Sticklift-Stallions 3-0
kl.19.00 Ekeri-Reds 0-6
kl.19.30 Reinot&Ainot-Stallions 5-0
kl.20.00 Reds-Sekamehu 2-1
kl.20.30 Ekeri-Sticklift 1-10

Fredag/Perjantai 6.4
kl.18.00 Ostp-Sundströms 0-7
kl.18.30 SBS Redbulls-Beefeaters 1-1
kl.19.00 Susi-Gsv 4-3
kl.19.30 Sundströms-Beefeaters 5-0
kl.20.00 Gsv-Ostp 3
kl.20.30 Susi-SBS Redbulls 1-4

Tisdag/Tiistaina 10.4
kl.18.00 Reds-Reinot&Ainot 2-3
kl.18.30 Stallions-Ekeri 4-1
kl.19.00 Sekamehu-Sticklift 1-6
kl.19.30 Reinot&Ainot-Ekeri the 11-1
kl.20.00 Sticklift-Reds 2-0
kl.20.30 Sekamehu-Stallions 1-1

Onsdag/Keskiviikko 11.4
kl.18.00 Gsv-Sundströms 1-6
kl.18.30 Beefeaters-Susi 0-2
kl.19.00 Ostp-Sbs Redbulls 0-5
kl.19.30 Sundströms-Susi 1-3
kl.20.00 Sbs Redbulls-Gsv 4-4
kl.20.30 Ostp-Beefeaters 3-11

Tisdag/Tiistai 17.4
kl.18.00 Sbs Redbulls-Sundströms 0-1
kl.18.30 Susi-Ostp 3-0
kl.19.00 Gsv-Beefeaters 3-5
kl.19.30 Sundströms-Ostp 7-1
kl.20.00 Beefeaters-Sbs Redbulls 4-7
kl.20.30 Gsv-Susi 0-5

Onsdag/Keskiviikko 18.4
kl.18.00 Sticklift-Reinot&Ainot 0-5
kl.18.30 Ekeri-Sekamehu 0-6
kl.19.00 Reds-Stallions 6-1
kl.19.30 Reinot&Ainot-Sekamehu 3-3
kl.20.00 Stallions-Sticklift 0-8
kl.20.30 Reds-Ekeri 12-0

Tisdag/Tiistai 24.4
kl.18.00 Stallions-Reinot&Ainot
kl.18.30 Sekamehu-Reds
kl.19.00 Sticklift-Ekeri
kl.19.30 Reinot&Ainot-Reds
kl.20.00 Ekeri-Stallions
Kl.20.30 Sticklift-Sekamehu

Onsdag/Keskiviikko 25.4
kl.18.00 Beefeaters-Sundströms
kl.18.30 Ostp-Gsv
kl.19.00 Sbs Redbulls-Susi
kl.19.30 Sundströms-Gsv
kl.20.00 Susi-Beefeaters
kl.20.30 Sbs Redbulls-Ostp

Fredag/Perjantai 27.4
pelataan molemmalla kentällä/spelas på båda planen

Plan 2
kl.17.30 Stallions-Reds
kl.18.00 Ostp-Susi
kl.18.30 Sekamehu-Ekeri
kl.19.00 Gsv-Sbs Redbulls
kl.19.30 Reinot&Ainot-Sticklift
kl.20.00 Beefeaters-Gsv
kl.20.30 Susi-Sundströms
kl.21.00 Reds-Sticklift
kl.21.30 Sundströms-Sbs Redbulls

Plan 1
kl.20.00 Stallions-Sekamehu
kl.20.30 Beefeaters-Ostp S
kl.21.00 Ekeri-Reinot&Ainot

PLAYOFFS

Kvartsfinaler/Puolivälierät pelataan 2x15min
Onsdag/Keskiviikko 2.5
kl.17.30 A1-B4 B1
kl.18.30 B2-A3 A2
kl.19.30 B1-A4 B2
kl.20.30 A2-B3 A1

Semifinaler och final/välierät ja loppupeli
Fredag/Perjantai 4.5
kl.17.30 A1/B4-B2/A3 2x15min
kl.18.30 B1/A4-A2/B3 2x15min
kl.19.30 Bronsmatch/Pronssipeli 2x15min
kl.20.30 FINAL/LOPPUOTTELU 3x15min


   
Lisää uutisia
E1-pojat 06
«  Huhtikuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Kategoriat